PRZECENIONE_Uczuciaki czyli rozgadane emocje Józia - Południkiewicz & Detner
Opis
Zabawnie terapeutyczna lektura dla całej rodziny! Poznajcie UCZUCIAKI, dzięki którym zrozumiecie swoje emocje! Dlaczego warto przeczytać Uczuciaki: Dzieciom będzie łatwiej zrozumieć i nazwać swoje emocje i uczucia (dzięki temu, że książkowe Uczuciaki to takie stworki, które reprezentują różne emocje) Książka pokazuje, że wszystkie emocje są w porządku, co pomaga dzieciom czuć się bezpieczniej i pewniej w swoich przeżyciach. Bohater książki Józio doświadcza emocji w sytuacjach znanych każdemu dziecku (urodziny, nocowanka) więc łatwo się z nim utożsamić. Czytanie tej książki wspólnie otwiera przestrzeń do rozmawiania o uczuciach dziecka. Dzieci rozwijają empatię widząc, że każdy przeżywa emocje na swój sposób. Zabawne sytuacje sprawią, że nie raz będziecie się śmiać podczas czytania! Polecany wiek: 5+ Józio Mazurek chodzi do przedszkola i ma bardzo emocjonujące życie. Tyle się u niego dzieje: pierwsza nocowanka u kolegi, piąte urodziny, wycieczka do lunaparku, udział w przedszkolnym teatrzyku... Codziennie i wszędzie towarzyszą mu uczuciaki, które mają bardzo dużo do powiedzenia. Kacha Chacha, Rostek Złostek, Jadzia Smuteczek, Maniek Rozczarowaniek, Jan Lęk czy Krzychu Nadzieja co prawda wpadają do niego niezapowiedziani, ale zawsze zostają ciepło przywitani. Bo Józio wie, że niezaopiekowane emocje mogą zrobić w życiu straszny bałagan. Doceniam, jak oryginalnie i przede wszystkim wspierająco napisana jest ta książka. Jestem pewna, że wiele dzieci zechce poznać Józia i jego wyjątkowych znajomych! Uczuciaki odwiedzają Józia w różnych sytuacjach życia codziennego, a pokazanie ich jako pełnoprawnych bohaterów stwarza wiele pretekstów do dyskusji z dziećmi o ich problemach i emocjach. Ta książka jest rewelacyjna dla dzieci, które potrzebują wsparcia w zrozumieniu swoich uczuć i zachowań, a także konkretnych przykładów i sytuacji zaczerpniętych z życia. Anna Jankowska (Aktywne czytanie) (cała recenzja tutaj) Recenzja z konta Zaczytana Psychomama Myśleliście, że o emocjach napisano już wszystko?
Ja szczerze mówiąc myślałam, że tak i uwaga powiem to: myliłam się bardzo! Przed wami świat wrażliwego przedszkolaka Józia Mazurka, który przeżywa podobne waszym dzieciom przygody. Szkolny teatrzyk, urodziny, pierwsza nocowanka u kolegi... Uczuciaki wkraczają do akcji i pokazują nam, w jaki sposób działają emocje. Gdzie pojawiają się w ciele. Z jakimi myślami się łączą. I co pomaga, kiedy czujemy dyskomfort, kiedy jest nam trudno. Genialne i zabawne nazwy emocji, słodkie ilustracje, rezonujące z przeżyciami przedszkolaków historie, bezpieczny język i sporo tekstu do wspólnego wtulonego czytania. Budujemy relacje w rodzinie poprzez bliskość, a uśmiech w gratisie gwarantowany! Była to ciekawa lektura nawet dla mojego starszaka. Recenzja z konta Wiola_pedagozkaspecjalna Efekt WOW! Książka, która mówi emocjami„Uczuciaki, czyli rozgadane emocje Józia” to książka, która mnie totalnie zaskoczyła i zrobiła na mnie ogromne wrażenie! To nie jest zwykła opowieść – to prawdziwa lekcja o emocjach, którą powinien przeczytać KAŻDY, niezależnie od wieku. Czego uczy nas historia Józia?
Każda emocja jest ważna i potrzebna – nie ma złych uczuć. Emocje należy zauważyć i „ugościć” – przyjąć je, zamiast z nimi walczyć. Lęk może być naszym sprzymierzeńcem – pomaga działać w trudnych chwilach. Tęsknota jest jak ciepły koc – przypomina nam o tym, kto jest dla nas ważny. Płacz to nie słabość – przynosi ulgę Jeśli tłumimy emocje, to w końcu wybuchną! Niezaopiekowane emocje robią ogromny bałagan – warto się nimi zająć! To książka, którą warto przeczytać razem z dzieckiem i porozmawiać o tym, co czujemy. Bo emocje są częścią nas – nie musimy się ich bać, wystarczy je zrozumieć! Fragment recenzji z bloga Bajkochłonka Uczuciaki to książka pełna ciepła, terapeutycznego wsparcia oraz mądrych, wartościowych podsumowań. Pisana kwiecistym językiem z dużą dozą poczucia humoru sprawia, że tytułowe Uczuciaki nie tylko wspierają edukację emocjonalną, ale przy okazji pozwalają szalenie miło spędzić czas w gronie całej rodziny. Z pomocą postaci, dzieci mogą lepiej zrozumieć takie uczucia jak radość, złość, rozczarowanie, smutek, ekscytację czy nadzieję. Autorka w sprytny sposób przemyciła ciekawe sposoby na to, jak radzić sobie z emocjami – np. wytańczyć złość czy mierzyć się ze swoimi emocjami z pełnym brzuszkiem. Najważniejszym jednak, co wynika z tej książki, jest to, żeby pamiętać, aby uczucia były zauważone oraz zaopiekowane. Opinia z konta dzieciaki czytają Uczuciaki - ależ to jest wspaniała książka!
Książka o emocjach pięcioletniego chłopca. Emocjach, które się urzeczywistniają. One są tak fizycznie w jego życiu, jako różne stworki - widzą je także rodzice i pomagają Józiowi je oswoić. Tak pięknie jest tu o nich napisane.
Dla kogo jest ta książka? Dla każdego, bez wyjątku. Recenzja z konta Czytaj i baw Dla przedszkolaków, którzy odnajdą w Józiu odbicie swoich przeżyć, oraz dla nauczycieli i terapeutów szukających inspiracji