Skip to content

PRZECENIONE_Zwierzoksiąg tom 1 - Na tropie zaginionych wspomnień

24,90 zł 49,90 zł
Dostawa od 15,00 zł
babaryba.pl Zobacz w sklepie

Opis

Historia wędrówki dwójki przyjaciół, którą czyta się z zapartym tchem. Opowieść, która nauczy Twoje dziecko empatii i bycia dobrym przyjacielem.  o przyjaźni i wędrówce w poszukiwaniu wspomnień uczy empatii, przyjaźni i wrażliwości o chorobie zapominalii, która dosięgnęła wiekowego Kreta bohaterami są lis Archibald i kret Ferdynand, akcja toczy się wśród leśnych zwierząt wspaniała, świetnie napisana powieść, od której ciężko się oderwać  piękne, ręcznie wykonane tradycyjne ilustracje sprzedana we Francji w nakładzie ćwierć miliona egzemplarzy! przetłumaczona na 15 języków Cytaty z recenzji: „Literacka perełka nasączona wrażliwością i prawdziwą przyjaźnią. Jestem oczarowana światem bohaterów.” „Książka, która łamie serca, by zaraz je posklejać, wlewając w nie hektolitry ciepła.” „To niezwykła lektura, która uwrażliwi Twoje dziecko na drugiego człowieka, emocje i przemijanie.” „Ilustracje są jak wspomnienia – subtelne, delikatne, o nostalgicznym uroku.” „Historia, która wzrusza i fascynuje. Cudowni bohaterowie stają się przyjaciółmi na zawsze.”Opis: Lis Archibald prowadzi Leśną Księgarnię z książkami napisanymi tylko w jednym egzemplarzu. Pewnego dnia trafia w jego progi kret Ferdynand, który poszukuje swojej księgi, ponieważ zapisał w niej wspomnienia z najpiękniejszych lat życia spędzonych razem z żoną i synkiem. Tymczasem księgi nie ma! Właśnie ktoś, jakaś tajemnicza postać ją kupiła.  Archibald z Ferdynandem wyruszają więc w niezwykłą podróż nie tylko w poszukiwaniu książki autorstwa kreta, ale też by dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się z jego najbliższymi. Wiekowy kret z dnia na dzień zapomina bowiem o wszystkim. Okazuje się, że to zapominalia (przypadłość starszych osobników) odbiera mu pamięć.  Czy uda im się wygrać wyścig z okrutną zapominalią i czy rozwiążą zagadkę zaginionej księgi? Czy odnajdą też w końcu utracone wspomnienia?  Seria autorstwa Mickal Brun-Arnaud (z ilustracjami Sanoe) sprzedała się we Francji w nakładzie ponad 250 tys. egzemplarzy, a prawa do jej tłumaczenia sprzedano już do kilkunastu krajów. W 2025 roku ukaże się kolejna część powieści.  Powieść najbardziej przypadnie do gustu dzieciom i młodzieży w wieku od 9 do 14 lat (oraz dorosłym :) Fragment recenzji z profilu Moje czytadło Zapiszcie sobie ten tytuł, bo to literacka perełka nasączona wrażliwością i prawdziwą przyjaźnią. Jestem OCZAROWANA światem bohaterów jaki stworzył dla nas Mickaël Brun-Arnaud, francuski autor, który ową powieść zadedykował swojej prababci. Książka niezwykle refleksyjna, nostalgiczna, ale i pełna dobroci i przyjaźni Lisa księgarza do Kreta, który z dnia na dzień tracił pamięć.  Mój profil powstał dla dzielenia się z wami, tak niesztampowymi, wręcz unikatowymi książkami, wątkami, od których serce bije mocniej. Fragment recenzji od Lovin_maternity Są takie książki, które zostają z nami na długo. Które naznaczyły nas swoim pięknem i niełatwo o nich zapomnieć. Które dotarły tak głęboko, że chwyciły nas w swoje objęcia jak w imadło i nie chcą puścić. Książki, które uderzyły w najbardziej czułe nuty, obudziły najsilniejsze emocje, najbardziej skrywane troski. Wiecie o czym mówię? To uważajcie, bo to jest właśnie taka książka. Dawno żadna książka nie wywarła na mnie aż takiego wrażenia. Taka piękna, z bajecznymi ilustracjami, taka niepozorna. To kawał literatury, z niecierpliwością czekam na kolejne tomy serii. Fragment recenzji z profilu Mama_Basi „Zwierzoksiąg. Na tropie zaginionych wspomnień” łamie serca, by zaraz je posklejać, wlewając w nie hektolitry ciepła. Wzrusza tak mocno, że trzeba zrobić przerwę, aby złapać oddech. A jednocześnie wciąga na tyle, że nie chce się jej odkładać ani na minutę.

To opowieść o odszukiwaniu wspomnień, które każdego dnia bledną coraz bardziej. O miłości tak silnej, że pozostawia ślad nawet wtedy, gdy wszystko inne ulatuje z pamięci. O przyjaźni mądrej, czułej i pełnej wsparcia. To także historia o zagubieniu i odnajdywaniu, o wielkich stratach i równie wielkich radościach. A ponadto – o pięknej pasji do książek i czytania. I do pisania.

Jestem przekonana, że „Zwierzoksiąg” na długo zapisze się także w Twoim sercu. A Twoje dziecko uwrażliwi na różnorodność świata, nauczy go wrażliwości na drugiego człowieka, emocje i przemijanie, a także zasieje w nim niebywałe pokłady empatii.

Ilustracje w tej książce są jak wspomnienia – subtelne, delikatne, o nostalgicznym uroku. Ich retro styl przywołuje atmosferę dawnych ksiąg, dodając opowieści ulotności i ponadczasowego wdzięku. Snują się między słowami, tworząc niepowtarzalny, pełen czułości nastrój.

I jeszcze jedno – ta książka to po prostu znakomicie napisana opowieść o niezwykłej podróży, której celem ma być ukojenie i spełnienie. I tak właśnie się stanie.  Fragment recenzji od Mama czyta Tuwima Niespieszna, poruszająca, zaskakująca. Zaprasza do podróży, w trakcie której uświadomimy sobie, co jest w życiu najcenniejsze. Przyjaźń, miłość, empatia, troska o innych i chęć niesienia pomocy. Uczy też szacunku do starsz